Dveře

Otočné dveře

Otočné dveře

Při zařizování bytu či domu patří interiérové dveře k nejvýraznějším designovým prvkům. Proto je výběr dveří do interiéru velmi důležitým rozhodnutím, které může výrazně ovlivnit celkový vzhled vašeho bydlení a to, jak se doma budete cítit. Pokud si vybíráte interiérové dveře, můžete si v naší nabídce zvolit kromě designového řešení dveří také povrchovou úpravu, barvu, dekor, tvar, typ či umístění prosklení, a také design, typ a materiál kování dveří a zárubní. Povrch dveří si můžete vybrat klasický lakovaný, potažený různými druhy fólií s potiskem, různými typy vysoce odolného laminátu v širokém spektru barev a designů, včetně 3D povrchu, který nabízí dokonalou iluzi dřevěného povrchu.

Bezfalcové dveře

Bezfalcové dveře

Interiérové dveře bez polodrážky neboli dveře bezfalcové se pro své elegantní a moderní řešení aktuálně dostávají v popularitě do popředí. Tyto dveře nemají po svém obvodě žádnou tzv. polodrážku a to jim umožňuje po zavření do příslušné dřevěné obložkové zárubně vytvořit rovinu s obložkou, která vystupuje do prostoru od stěny pouze 16 mm. Po zavření dveří nejsou viditelné panty (jsou tzv. skryté). Tyto skryté panty jsou viditelné pouze při otevření dveří a jejich nastavení je možné provést ve třech směrech, aby spára mezi dveřmi a zárubní byla po celém obvodě souměrná. Tyto dveře se osazují buď klasickým mechanickým zámkem nebo magnetickým zámkem a dvěma kusy skrytých pantů.

Posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra

Na rozdíl od klasických otočných nebo kyvných dveří nevyžadují posuvné dveře při otevírání žádný volný prostor v místnosti a jsou tak ze všech variant otevírání dveří prostorově nejúspornější. Jaké jsou možnosti otevírání? Posuvné dveře si můžete vybírat z variant, které jsou jednokřídlé nebo dvoukřídlé, posouvají se od sebe na dvě strany nebo na jednu stranu za sebe. Posuvné dveře vám pomohou ušetřit spoustu místa a příjemně ozvláštní také design interiéru vašeho bytu. Obzvláště oblíbené jsou posuvné dveře do koupelny, protože tam je úspora prostoru velmi důležitá. Výhody posuvných dveří: Úspora prostoru. Dveře jsou bezbariérové. Jednoduché a bezhlučné otevírání. Moderní design, který ozvláštní interiér. Zaujaly vás posuvné dveře na stěnu? Neváhejte nás kontaktovat

Posuvné dveře na stěnu

Posuvné dveře na stěnu

Posuvné dveře na zeď vypadají moderně a elegantně a ve vteřině dokáží pouhým pohybem ruky přepažit velkou místnost na dvě menší. Posuvné dveře na zeď také dokáží u širokých průchodů z místnosti do místnosti (např. jídelna a obývací pokoj), kde by běžné otočné dveře kvůli svému velkému rádiusu nepřicházely v úvahu. Proč posuvné dveře na stěnu, a ne do pouzdra? Pokud zrovna nestavíte, nechcete bourat a sekat do zdi, nebo do zdi nemůžete zasáhnout (např. do nosné zdi kvůli narušení statiky), zvolte raději posuvné dveře na stěnu. Posuvným dveřím na stěnu, na rozdíl od posuvných dveří do pouzdra , stačí pouze kolejnice, která se jednoduše připevní z jedné strany zdi nad dveře. Výhody: Dveře šetří místo tím, že se neotevírají do prostoru pokoje. Na rozdíl od posuvných dveří do pouzdra není potřeba instalovat dveřní pouzdro, ale pouze garnýž s kolejnicí. Instalace posuvných dveří na stěnu je oproti instalaci posuvných dveří do pouzdra rychlejší, levnější a obejde se bez bourání. Dveře jsou bezbariérové, protože nemají práh. Tiše a snadno se otevírají a zavírají. Nevýhody: "Nezmizí" do zdi jako posuvné dveře do pouzdra. V dráze dveří nesmí nic překážet (nábytek, vypínače atp.).

Vchodové dveře do bytu

Vchodové dveře do bytu

Vchodové dveře do bytu musí být především bezpečné. Dveře mají zesílený smrkový rám a robustní výplň z protipožárních desek. Navíc jsou bezpečnostní dveře vybaveny zesíleným závěsem s vyšší odolností, bezpečnostním zámkem s roztečí 90 mm a trny proti vysazení. Kdo bydlí v bytovém domě ví, jak je hluk přicházející z domovní chodby nepříjemný. Z toho důvodu jsou naše vchodové dveře schopné izolovat zvuk do výše až 37 decibelů (ve verzi s obložkovou požární zárubní a s pevným prahem), díky které jsou ideální k instalaci především v panelových domech. Vchodové dveře s hlukovou izolací vyrábíme v šířce 80 nebo 90 cm a výšce 197 cm.

Zárubně dveří

Zárubně dveří

Neoddělitelnou součástí každých interiérových dveří jsou zárubně. Nabízíme klasické i bezfalcové obložkové zárubně, kovové zárubně pro požárně bezpečnostní dveře třídy 2 a 3 či speciální obložkové zárubně pro renovaci panelákových dveří.

Příslušenství

Příslušenství

Klika i kování by ke dveřím měly opticky ladit. Vybírat můžete i z různých materiálů – nerezové oceli, hliníku, ale i bronzu, niklu nebo chromu. Vybírejte však nejen podle vzhledu. Nezapomínejte, že například k bezpečnostním dveřím musíte zvolit i správné bezpečnostní kování. Kliku vybírejte také podle tvaru tak, aby vám příjemně padla do ruky. V našem katalogu si můžete vybrat hned z několika variant kování rozetového i štítkového.

Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Prohlédněte si aktualní nabídku interiérových dveří, vchodových dveří, obložkových zárubní, interiérového kování: DVEŘE: www.masonite.cz. www.solodoor.cz. www.portadoors.cz. www.invado.pl KOVÁNÍ: www.twin.cz. www.kliky-mt.cz.

Map